Carpe Noctem

Carpe Noctem je nejmladším klanem v Norwichi. Tehdy se rodina přistěhovala roku 1906, už od počátku si museli vydobýt své místo, rodina se ukázala jako silná a oni vyhnali tehdejší klan, po kterém převzali severní část města. Rodina Carpe Noctem se poté stala plnohodnotným klanem, když se jejich příběh roznesl nejen do všech koutů Kanady, ale také Ameriky. Carpe Noctem má svůj původ ve Francii, rodina tam žila dlouhá léta, ale kvůli lovcům museli svou domovinu opustit a hledat nové, bezpečné místo pro život. Carpe Noctem je celkem mírumilovný klan, který k sobě přijme každého upíra, který o jejich pomoc bude stát, a nezajímá je, zda je nový upír pouze tulák nebo vyhnanec z jiného klanu, dají každému druhou šanci na život, na lepší život v Carpe Noctem, no pokud je někdo zradí, bývají krutí. Carpe Noctem je ochotný nabídnout azyl komukoliv, ale pokud je jejich host (nebo již nový člen klanu) zradí, vypálí mu na zátylek kříž s křídly - znak nejen rodiny, ale také klanu. Klan je tímto proslavený a kdokoliv, kdo nosí značku, je odsouzen k věčnému životu v samotě, ovšem ještě předtím budete zkoušeni na život a na smrt. Carpe Noctem je nejblíže k horám, kde přežívají Wendiga, pokud mezi sebou mají zrádce, vydávají se do hor odchytit Wendigo, to je poté zavřené v silné kleci ve sklepě a dovnitř je vhozen zrádce. Pokud se zrádci podaří uniknout, přežít nebo dokonce Wendigo zabít, je mu následně vypálena značka a zrádce musí odejít. Potrpí si hodně na slušné a korektní chování, vyhýbají se sporům a jsou spíše za trvalý mír, ačkoliv si silou dokáží prosadit své místo. V Carpe Noctem je vůdce oslovován jako ,lord' nebo ,lady', od každého člena klanu a očekává se to i od ostatních klanů, pokud tak upír svého vůdce neosloví, bere se to jako silně neuctivé.


Tenebris

Tenebris je již po staletí velmi váženým klanem. Těší se velké úctě jak mezi svými členy, tak mezi upíry z jiných klanů. Vždy byl veden některým členem rodu Von Tenebris, odkud také získal své jméno. Tenebris patří mezi temné upír, o kterých se říká, že jsou chladní jako led. Kolik je na tom pravdy musíte posoudit sami. Není to ovšem tak, že nemají srdce vůbec, spíše jsou dobří v ukrývaní pravých emocí. Přesto však milují zabíjení a nevadí jim prolít byť nevinnou krev. Jednoduše zabíjejí pro své vlastní potěšení. Vyžívají se ve vyvolávání strachu a úzkosti mezi lidmi, rádi způsobují paniku. V jednou jsou však mistrové a to v pořádaní plesů. Ty jejich patří mezi nejvyhlášenější a nejlepší Prakticky nemine víkend, aby se nějaký nekonal. Proslulá je však i akce "Ulov si svého lovce", za kterou mluví už samotný název. Veškeré vězně vypustí a poté je loví, jednoduché. Upíra patřícího ke klanu Tenebris poznáte snadno a to díky symbolu kalichu, který mají vypálený na zádech. Tento kalich je pro ně velmi mocný, ale před tisíci lety jim byl odcizen lovci a prozatím se nepodařilo jej získat zpět. Dokáží žít i přes den, kdy vypadají takřka jako normální lidé. Máte-li štěstí, můžete je odhalit díky typickým rudým očím. Které ovšem dokáže mistrně zamaskovat na libovolnou barvu, čili vaše šance na odhalení je 50 na 50. Poslední známou vůdkyní byla Katherine von Tenebris. Postupem času však přibývalo upírů, kteří nebyli spokojení s její vládou. Sice své pochyby nevyhlašovali veřejně, ale jisté znepokojení znatelné bylo. Vše vyústilo dosud nevysvětleným zmizením Katherine. A jelikož klan nemůže zůstat bez vůdce, musela nevyhnutelně přijít debata o tom, kdo bude další. Členové klanu ztratili víru v členy rodu von Tenebris, co kdyby se podobná situace opakovala? Tudíž si zvolili nástupce nového, někoho, kdo s původním vládnoucím rodem neměl nic společného. Poměrně mladou upírku Skylarie, která od nynějška měla klan vést snad lépe, než doposud.


Children of the Night

Patrí k váženým upírskym klanom jeho názov nie je špecifický ako ostatné z klanov nakoľko je najstarší svojím pôvdom nikto si vtedy nerobil starosti s názvom. Pochádza z Európy. Presnejšie z územia Rakúska. Nazvali sa tým čim skutočne boli, potomkami noci. Ich znakom je zdobená dýka pretínajúca srdce v polmesiaci. Ktorá ku koncu zobrazenia vyzerá akoby sa roztápala do krvavého obrazca. Členovia tohto klanu sú plne oddaný svojmu vodcovi nakoľko pochádza zo silnej krvnej línie ktorá sa rokmi len zosilňuje. Línia rodu Sante no Blacke. Večšina rodiny a klanu samotného ostala vzdorovať lovcom v Európe. Kým časť bola zámerne presunutá ďaleko do Kanady. Od členov ako i ich vodcov sa očakáva elegantné chovanie. A galantnosť. Rešpekt voči vodcovi a úctivé oslovovanie. V ich klane je mnoho upírov s dlhou krvnou líniou nemŕtvych málokedy medzi seba berú i zrodených, tak oni nazývajú mladých upírov ktorý sa nimi stali počas svojho smrtelného života. Zabíjajú hlavne kvôli svojím potrebám, nečakajú kým budú pociťovať hlad. No nemajú za potrebné loviť vo veľkom. Vytvorenie upíra z človeka bez povolenia od vodcu sa považuje za trestné a nad mieru závažné. Avšak ak toto povolenie dostane upír a človeka premení v zrodeného. Preberá za neho všetku odpovednosť v klane a za jeho tresty bude takisto odpovedný ten upír ktorý zrodeného doviedol či vytvoril.Členovia si môžu vybrať na akú časť ich tela im bude znak klanu vyznačený no ak klan zradia bude im časť kože zo znakom strhnutá z tela alebo budú zabití. Nepotrpia si na zradcov. Napriek všetkému sa radi bavia teda vrámci konvenci. Ak si vodca niekoho z klanu cenný a chce ho povýšiť na pozíciu verných. Musí prejsť rituálom ako i vypiť kalich vodcovej krvi. Nakoľko je jeho línia nepoškvrnená nikým zo zrodených už od počiatkov. Krv môže upíra ktorý ju vypije oslabiť alebo mu zvýšiť o niečo silu. Ak upír zosilnie znamená to že si vodcovu priazeň zaslúži. Ak nie ostáva v svojom postavení. Nenávisť voči lovcom sa im vytvorila v Európe. Sú zvyknutý s nimi bojovať i keď ich nevyhľadávajú akonáhle ich stihnú na svojom území. Galantnosť a elegancia prechádza do tvrdej sily a inteligencie ktorú v boji využívajú.


Lidská lovecká organizace Stínolovci

Stínolovci jsou lidská organizace, která byla dříve známá jako Inkvizice nebo Ochránci. Vznikly kdesi ve Španělsku, když začali upíři ve velkém napadat lidi, což bylo ve středověku. Sjednoceni pod jednu organizaci byli až roku 1936, kdy začali do Ameriky proudit tisíce upírů z Evropy. Jejich lov se pro ně stal prací na plný úvazek. Jenže většina lovců padla ve válce. Druhé světové, poté v Korejské a Vietnamské. Proto se dnes zbytky lovců stáhli do Kanady, kde žije také nejvíce upírů. Jejich centrem se stalo město Norwich. Tam si museli vybojovat místo, protože všichni zdejší lovci padli při obraně města. Novým lovcům se povedlo obsadit jižní část města, kde vládnou železnou rukou. Obyvatelé se mají dobře, ale jsou stále hlídaní. Z obyvatel jsou vybíráni Novicové. Ti jsou cvičeni Mistry, než se stanou Lovci. Celému tomu velí Vůdce, Kanaďan jménem Tobias Montgomery. On sám vede každý větší lov. Není to fanatik, ale spíš se snaží s upíry domluvit. Velmi dobré vztahy se mu povedlo navázat s klanem Carpe Noctem, kteří neradi bojují, a tak spolu uzavřeli dohodu. Lovci dovolují klanu jednou za týden nabrat čerstvou krev, výměnou za což nechává klan Lovce na pokoji. Za to ostatní klany Lovci doslova nenávidí, a většinou zabíjejí jejich příslušníky na potkání. V boji se používají všechny možné zbraně. Od nepříliš efektivních střelných zbraní, přes meče, sekery a další chladné zbraně, až po velmi efektivní kuše, zvláštní křížovité kosy, a zbraně společnosti Aquaworld. To jsou silné pušky, naplněné svěcenou vodou. Vůdce sám používá nejzvláštnější způsob lovu. Má celou plejádu zbraní, ale nejradši používá dělo, které vypálí síť, která upíra postupně zabije svým složením. Lovci se nebojí nikoho a ničeho, takže zastrašování na ně nefunguje.


Vlkodlačí smečka Scourge

Historie vlkodlaků je krátká, není divu, že existuje tedy pouze jediný klan, či přesněji, smečka. Jelikož lovci byli už několik staletí nepříliš úspěšní v likvidaci upírů a s mnohými se dokonce rozhodli uzavřít spojenectví, vláda v tajnosti odstartovala nový projekt, pod krycím názvem "Scourge". Jejich cílem bylo geneticky posílit vojáky natolik, aby byli schopni upírům vzdorovat. Samotný výzkum trval dlouhá desetiletí, a v průběhu let se samozřejmě vláda rozhodla tento gen aplikovat i na lidech, konkrétně na odsouzených zločincích s dlouholetým trestem/trestem smrti. Po řadě neúspěšných pokusů, kde pacient zemřel či jeho mutace byla příliš silná, se vědcům skutečně podařilo dosáhnout toho, na čem tak dlouho pracovali. Bohužel, během testování schopností se jeden z vlkodlaků osvobodil, vyvolal chaos a způsobil nedopatřením destrukci celého komplexu. Desetiletí práce tak přišlo v niveč a co hůře, testovací subjekty unikly.

První vlkodlaci tak vytvořili smečku, která sídlí pod městem. Je však hloupé si myslet, že žijí ve vlhkých kanálech u řeky splašků. Smečka totiž objevila staré, nepoužívané katakomby, ve kterých se zabydlela. Název smečky dostal jméno Scourge díky krycímu názvu projektu, aby na svou chybu lidé nikdy nezapomněli a obávali se toho, co vlastně stvořili. Hierarchie smečky je prostá. Nejvýše postavený je "Alfa", jeho zástupcem je "Beta". Všichni ostatní mají titul "Gama". Vlkodlaci své postavení mohou samozřejmě ztratit a sníží se o úroveň níže. Nejnižší úroveň je pozice "Omega". Člen na této pozici nemá téměř žádná práva, včetně využívání prostorů smečky. Jakékoli spory se u vlkodlaků neřeší pravidly či zákony, ale právem silnějšího. Respektu ve smečce se tak dostane vlkodlakům v souboji a v lovu na upíry (lidi jsou považováni za slabou rasu). Největšího respektu se dostane členovi v případě, když sám bez pomocí zbraní porazí wendiga. Krom toho, smečka ctí nepsané pravidlo ohledně "Prázdných" - považují se za ztracené bratry, žádný vlkodlak ze smečky by na ně neměl bez důvodně útočit. Pokud je boj nevyhnutelný, neměl by prázdného zabít. Vztahy s klany upírů a lovci jsou různorodé. Ačkoliv jsou jim tyto dvě frakce zcela ukradené, mnohdy je vlkodlaci bez větších důvodů napadnou a způsobují tak potyčky, aby si jich svět všiml.